Cvičeniu pre skôr narodených som sa začala venovať už v roku 2019 v Berlíne. Najstaršia účastníčka môjho kurzu – Beate, mala už cez osemdesiat rokov.

“Cvičenie je nenáročné a páči sa mi, že nesedím doma. Anna vysvetľuje cvičenie krok po kroku. Vždy vraví, že sa nie je kde sa ponáhľať. To ma upokojuje a dodáva mi odvahu,” vravievala Beate.

Cvičenia, ktoré zo seniormi robím, sú nenáročné. Dôležité je, že každý a každá cvičí podľa toho, čo ich telo dovolí. Medzi cvičením je dostatočný čas na vydýchnutie. Ak chcete, môžete si zobrať aj stoličku a cvičiť v sede.

“Vždy ma poteší, keď prídem medzi ľudí, zacvičím si a porozprávam sa. A keď sa vrátim domov do samoty, tak si pri televízore, zacvičím pár cvikov. Viem, že som urobila niečo pre seba a svoje zdravie, “ hovorila Beate, ktorá po smrti manžela už žila len sama s kocúrom.

V mojich kurzoch sa naučíte cviky, ktoré Vám pomôžu s každodenými boliestkami. Spýtajte sa svojho lekára, či je pre Vás nenáročné cvičenie vhodné. V prípade, že máte nejaké obmedzenia, určite mi to povedzte. Ak budete cvičiť pravidelne a dostatočne dlho, môže prísť aj zlepšenie zdravotného stavu, tak ako sa to stalo s Beate.

“Toto cvičenie mi pomáha sa ukľudniť. Myšlienky mi nebehajú hore dole. Zlepšila sa mi aj pohyblivosť ramena, ktoré ma predtým dlho bolelo. Chcem, však v cvičení pokračovať. Viem, že moje telo potrebuje už v mojom veku opateru.”