Ponúkam individuálne, skupinové a rodinné kurzy Qi Gong, Nei Gong a Nei Dan. Kurzy sú na týždennej báze alebo vo forme celodenných workshopov. Pracujem online aj prezenčnou formou. Viac o prebiehajúcich kurzoch sa dozviete tu a rada vám odpoviem aj emailom.

Qi Gong – je po čínsky vonkajšia práca. Sú to cvičenia, v ktorých sa cez vonkajší pohyb dostávame do vnútra, skľudňujeme mysel, a nachádzame vnútornú rovováhu. Majú aj pozitívny účinok na zdravie a sú jedným z nástrojov klasickej čínskej medicíny.
Cvičenia Qi Gongu sú určené aj pre úplných začiatočníkov. Cvičím najčastejšie formy Baduajin (Osem brokátov) a Tai Yi Wu Xing (Päť zvierat).

This image has an empty alt attribute; its file name is DSC_0242-Copy-1-1024x526.jpg
Tai Yi Wu Xing počas kurzu na jar 2021

Nei Gong – toto slovo označuje vnútornú prácu. Znamená to, že pri cvičení sa naša pozornosť zameriava do vnútra a na to, ako jednotlivé vonkajšie pohyby zvnútra vychádzajú. Oproti Qi Gongu sú to viac meditatívne a menej pohyblivé cvičenia. Sú vhodné pre pokročilejších praktikujúcich/ce, ktorí/é chcú preniknúť hlbšie do fyzických i energetických vrstiev. Cvičím formy Tichého Qi Gong, Qi Jing Ba Mai, Dantien Qi Gong, Li Dan Gong, Xian Tian Hun Yuang Gong, a spontánny Qi Gong.

Nei Dan -znamená v preklade “vnútorná alchýmia”. Je to tretí z krokov taoistickej cesty, ktorým sprevádzam. V ňom ide o meditatívu-psychoemocionálnu prácu pomocou stáročia overených metód. Zjednodušene – v sprevádzanom procese využijete energiu emócií aby ste sa dostali na koreň psycho-emocionálnym vzorcom a zaužívaným vzorcom správania, a ich vyčisteniu. Viac o tom,čo je podstatou taoistickej transformácie si môžete prečítať na mojom blogu. V prípade otázok, rada odpoviem emailom (slownaturereconnection@gmail.com)