V srdci každej ženy sa nachádza energia, ktorú môžeme prebudiť pre dobro tohto sveta. Schopnosť starať sa o druhých, vytvárať priestor a byť tu pre svet okolo nás, schopnosť citu a súcitu je veľkým darom, ktorý si v sebe nesieme. Niekedy sa obracia proti nám, keď zabúdame na seba, a máme pocit, že všetci ostatní majú prednosť.

V tomto kurze si doprajeme stíšnie a láskavosť. Vlastnému telu cez jednoduché cviky doprajeme to čo potrebuje. Niekedy je to viac, niekedy je to menej pohybu. Vždy je to však láskavá pozornosť bez nánosov emócií, ktorá nás lieči.

Spoločne sa naučíme, ako cez pohyb a dych stíšiť svoje myšlienky, a vytvoriť si priestor samu pre seba vo svojom vnútri. Cvičíme s rešpektom voči vlastnému telu, jeho potrebám tak, aby sme prebudili jeho vnútornú silu a múdrosť.

Ženský Qi Gong je súbor nenáročných cvičení, s ktorým môže začať žena v každom veku

Práca so ženským cyklom

Pre ženy, ktoré poznajú (alebo chcú sponznať) svoj cyklus a využívajú jeho silu, ponúkam prehĺbenie pomocou cvikov špeciálne zameraných na podporu zdravého priebehu cyklu. Vyvinula som individuálnu metódu, ktorou každá žena môže podporiť svoj cyklus rôznymi prostriedkami čínskej medicíny podľa vlastnej potreby. Viac sa môžete dozvedieť aj tu.

Vnútorná práca pre ženy

Tu s klientkami venujem špeciálne ženským praktikám cvičení Nei Gong. Tieto cvičenia sú viac meditatívne, a sú určené pre ženy, ktoré s pripravené naladiť sa na ženský princíp. Záujemkyne, ktoré chcú nazrieť do hĺbok psycho-emocionálnych tém, ktoré ženstvo v sebe nosí rada sprevádzam v individuálnom koačingu.

Splnový Nei Gong je súčasťou čisto ženskej taoistickej praxe. Pomáha naladiť sa na yin princípy, ktoré sú súčasťou nášho bytia.